Eskişehir Medya

Güncel

SİVRİHİSAR’A BAYRAM AKINI

Sivrihisar’daki toplu bayramlaşma töreninde çok sayıda Sivrihisarlı bir araya gelirken, ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri bu bayram da akına uğradı, ilçe çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı

CAN HACIOĞLU – Sivrihisar’da Ramazan Bayramı yine renkli geçti. Sivrihisar’daki toplu bayramlaşma töreninde çok sayıda Sivrihisarlı bir araya gelirken, ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri bu bayram da akına uğradı, ilçe çok sayıda ziyaretçiyi ağırladı.

HER ZAMAN BİR VE BERABER
Sivrihisarlılar 20’inci defa toplu bayramlaşma töreninde bir araya geldi. Sivrihisar Açık Heykel Müzesi yanında bulunan Yörük Çadırında bir araya gelen Sivrihisarlılar, gönüllerince bayramlaştı.   

İşletmeciliğini Emine ve Süleyman Çini’nin yaptığı Yörük Çadırı’nda bir araya gelen Sivrihisarlılar, hem bayramlaştı hem de ilçe ile ilgili  görüş alışverişinde bulundu. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzgüllü de katılanlarla tek tek bayramlaştı, Sivrihisarlıların her zaman birlik ve beraberliklerini koruduğunu söyledi. Bayramlaşmaya Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’nün yanı sıra, Sivrihisar AK Parti İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Altan, Sivrihisar Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Murat Işık, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla ilçe dışından da çok sayıda Sivrihisarlı katıldı. Temsili Nasreddin Hoca Mustafa Karatepe de katılanların bayramını kutladı.

ZİYARETÇİ AKINI
Sivrihisar, bu bayram da tarihi ve doğal güzellikleri ile turistlerin ve ziyaretçilerin Eskişehir’deki uğrak noktalarından biri oldu. Bayramda ilçeyi gezmeye gelenler tarihi Ulu Camii, tarihi Ermeni kilisesi, Sivrihisar Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi, tarihi Saat Kulesi ve seyir terası gibi birçok yerini ziyaret etti.

2eylul.com.trGönderen: haber
1732 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar