Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Güncel

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

Yoğun kar yağışının ardından çatıda bulunan 4 direkte ki çelik halatlarda kopma yaşandığı ve çökme tehlikesine karşılık stadyum içinde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelinin tahliye edilerek Kredi Yurtlar Kurumu’na geçici olarak taşındığı öğrenildi.

Sesler ürküttü

Eskişehir Yeni Stadyumu yoğun kar yağışına dayanamadı. Stadyum’da dün itibariyle yoğun kar yağışının etkisiyle çatıda çökme tehlikesi oluştu. Öyle ki gün boyunca stadyum çatısından çıkan sesler herkesi ürkütürken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli tahliye edildi. Stadyum altında bulunan antrenman salonlarıda çalışmalara kapatıldı.

TOKİ bakacak

Eskişehir Yeni Stadyumu'nda çatıda  bulunan 4 direğin yoğun kar yağışı nedeniyle koptuğu ve bu kopma durumunun daha çok güney bölümde gerçekleştiği gelen haberler arasında.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaşanan hadisenin ardındn durumu önce Spor Bakanlığı’na oradan da TOKİ yetkililerine aktardı. Yaşanan bu olumsuz olayda oluşan tahribatın büyümedeb önüne geçilmesi ve stadından tekrar sağlıklı şekilde kullanıma açılması adına çalışmaların en kısa zamanda yapılması bekleniyor.

 

istikbalgazetesiGönderen: haber
8186 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar