Eskişehir Medya

Güncel

Çeyrek Asırlık Planda Sona GELİNİYOR

Eskişehir'de imar planlarında uzun süredir geniş olarak belirlenen yollarda yapılmayan çalışmalar yerel seçimler öncesinde başladı. Ancak hali hazırda bu caddelerdeki çalışmalar hala tamamlanabilmiş değil. Bölge sakinleri ve bu caddeleri kullanan sürücüler ise biran önce bu çalışmaların tamamlanmasını istiyorlar.

Bu caddelerden birisi de Ali Rıza Efendi caddesi. Cadde oldukça yoğun bir trafiğe ev sahipliği yapıyor. Özellikle tramvay güzergahlarının neden olduğu trafik yoğunluğuna takılmak istemeyen bölgedeki pek çok sürücü bu yolu tercih ediyor. Ancak yoldaki çalışmanın hala bitmemesi ve zaman zaman çalışmalar nedeniyle kapatılması ve yol üst yapısının bozuk olması nedeniyle vatandaşların tepkisini çekiyor. Neredeyse 20 yıl öncesindeki planlarda geniş olarak planlanan bu yollarındaki çalışmaların biran önce sonucu ulaşmasını istiyor bölge sakinleri.

ALİ RIZA EFENDİ CADDESİ’NDE ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde imar planına uygun olarak yol genişletme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Ali Rıza Efendi Caddesi’nde alt yapı çalışmalarını sürdüren ESKİ ekipleri, ihtiyaç duyulan yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını tamamlamak için çalışıyor.

Kentin önemli bağlantı noktalarından biri olan Ali Rıza Efendi Caddesi’nde genişletme çalışmaları hızla devam ediyor. İmar planına uygun olarak genişleyen ve kamulaştırma işlemleri tamamlanan caddede Mehmet Ali Yasin İlkokulu’nun istinat duvarı çalışmalarını sürdürürken ekipler, bir yandan da bölgede ihtiyaç olan alt yapı çalışmalarını gerçekleştiriyor. Gelecek yıllarda alt yapı ile ilgili sorun yaşanmaması için bu çalışmaların gerekli olduğunu belirten ESKİ ekipleri, bölgede başlatılan yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını ifade ettiler.

Kamulaştırılması tamamlanan okul depo alanının da en kısa sürede yıkılarak üst yapı çalışmalarının başlayacağını ifade eden yetkililer, çalışmalar tamamlandığında Ali Rıza Efendi Caddesi’nin geniş yolları ve kaldırımları ile modern bir görüntüye kavuşacağını belirttiler.Gönderen: haberler
2049 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar