Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Yaşam

Yardım Malzemelerinin Azerbaycanlı İhtiyaç Sahiplerine Dağıtımı Başladı

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalardan etkilenenler için yardım malzemelerini bölgeye ulaştıran Türk Kızılay, Azerbaycan Kızılayı ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıtım çalışmalarına başladı.
 
Türk Kızılay’ın, çatışmalardan etkilenen siviller için Azerbaycan’a gönderdiği 4 tırlık insani yardımının dağıtımına başlandı. Yardımın ilk durağı ise Fuzuli kenti oldu. Fuzuli kentindeki Ulduz Çocuk Kreş Okulu'nda yapılan dağıtımda yardım malzemelerini alan Azerbaycanlı ihtiyaç sahipleri Türkiye’ye teşekkürlerini ve selamlarını ilettiler.
 
“Temel ihtiyaç yardımının ilk kısmını getirdik”
 
Kardeş ülke Azerbaycan Kızılayı’nın "acil yardım" talebi çağrısı üzerine çatışma hattına yakın kentlerde yardımlar dağıtmaya başladıklarını belirten Türk Kızılay Uluslararası Politikalar ve İş Birlikleri Direktörü ve Azerbaycan Ekip Başkanı Kaan Saner, “Temel ihtiyaç yardımının ilk kısmını getirdik. Bu öncül bir yardım. Daha sonra detaylı ihtiyaç tespiti yaptık. 2-3 gün Bakü'de Azerbaycan Kızılayı ile bunun üzerinde çalıştık ve temel ihtiyaçların ne olduğunu belirledik.” ifadelerini kullandı.
 
Yardımın 3 günde çatışmalardan etkilenen kentlere dağıtılacağını ifade eden Saner, “İlk olarak Fuzuli kentinden dağıtıma başladık. Daha sonra Ağcabedi, Ağdam ve en çok etkilenen Terter'e gideceğiz." dedi.

 Gönderen: haberler
2593 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar