Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

Durakta Matematik eTwinning Projesi Gerçekleştirildi

eTwinning platformunda yürütülen 131 ortaklı projede Türkiye, Almanya, Azerbaycan, Romanya, Arnavutluk, Suudi Arabistan yer almaktadır. Ülkemizde 39 ilde hayata geçirilmiş olan projeyi ilimizde 3 okul yürütmektedir.

Projenin amacı toplu taşıma duraklarında ulaşım aracını beklerken gecen süreyi verimli kullanabilmek adına öğrenmeyi dört duvar arasından çıkarıp geniş kitlelere ulaşarak fayda sağlayabilmek ve matematiğe karşı olan önyargıları azaltmaktır. Projenin Ekim ayı etkinliği olarak proje koordinatörlerinin hazırladıkları Matematik dersini sevdirmeye yönelik afişler duraklara asılarak Matematik dersini okul dışına taşımak hedeflenmiştir.

Bu kapsamda Odunpazarı İlçesi 19 Mayıs Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Nurcan Arda ve öğrencileri; Meserret İnel İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sibel Güngül ve öğrencilerinin eTwinning İl Koordinatörlüğü ile düzenlediği proje açılışı etkinliği 09.10.2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Proje açılışından sonra Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Barış HANCI, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder CEYLAN, okul müdürleri, eTwinning İl Koordinatörlüğü ve velilerin katılımıyla proje afişleri Alaaddin Parkı yanında yer alan Odunpazarı'nın en işlek otobüs duraklarına öğrencilerle birlikte asılmıştır.

Odunpazarı Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN konuşmasında eTwinning projeleri kapsamında hazırlanan ve amacının çok anlamlı olduğunu belirttiği 'Durakta Matematik' projesini hazırlayan öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etmiştir.

Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder CEYLAN, eTwinning projelerini milli eğitim olarak çok benimsediklerini, bu projelere olan desteklerinin artarak devam edeceğini dile getirmiştir. Ayrıca projede görev alan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek başarılarının devamını dilemiştir.

 Gönderen: haber
1425 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar