Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

VEX ROBOTICS’IN TÜRKİYE SEZON TURNUVASI ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARINDA GERÇEKLEŞTİ

DÜNYANIN EN BÜYÜK ROBOT YARIŞMASI VEX ROBOTICS’IN TÜRKİYE SEZON TURNUVASI ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARINDA GERÇEKLEŞTİ 

Guinnes Rekorlar Kitabı’na “Dünyanın En Büyük Robot Yarışması” olarak giren VEX Robotics yarışmaları 2017’den bu yana ülkemizde düzenlenmektedir. Eğitimde İnovasyon Derneği ile birlikte geçtiğimiz yıl okulumuzda 35 takım 200’den fazla öğrenci ile gerçekleştirdiğimiz VEX Robotics Turnuvası’nı bu yıl 55 takım 400’den fazla öğrenci ile gerçekleştirmenin gururu ve mutluluğu içindeyiz.

Özel Çağdaş Okulları ve Eğitimde İnovasyon Derneği iş birliği ile 11 Ocak 2020 Cumartesi günü uluslararası katılıma açık olarak düzenlenen Robotik Turnuvası Samsun, Bursa, Mersin, Sakarya, Yalova, Eskişehir, İstanbul, Ankara, Konya, Manisa, Balıkesir ve Antalya illerinden 55 takım, 400’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü İsmail Samur’un yaptığı Robotik Turnuvası Eskişehir Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca ve Eskişehir Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Şahin Yıldız’ın katılımı ile başladı.

Takımlar turnuvada tasarladıkları robotlarla ve robotları için hazırladıkları kodlarla farklı kategorilerde yarıştılar. Ayrıca takımlar robotlarını, hazırladıkları mühendislik defterleri ile sunum yaparak jüri üyelerine tanıttılar.

55 takımı oluşturan tüm öğrencilerin heyecanlı yarışmalarının ardından Design Award, Excellence Award, Teamwork Champion Award, Teamwork 2nd Place Award, Robot Skills Champion Award,  STEM Research Project Award ve Judges Award kategorilerinin yer aldığı ödül törenine geçildi. Turnuvaya katılan takımlara başarı belgeleri ve ödülleri verildi.

Okulumuz robotik takımlarından VEXcellence ise turnuvanın en prestijli ödüllerinden birisi olan EXCELLENCE ödülünü alarak Türkiye finallerine gitme hakkı kazanıp mutluluğumuzu taçlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Turnuva Dereceleri

Design Award - VEX UNITED

Excellence Award - VEXcellence

Teamwork Champion Award - Monster Phoenix

Teamwork Champion Award - Eksen-VexPlay

Teamwork 2nd Place Award - Monster Brotics

Teamwork 2nd Place Award - Eksen-VexStation

Robot Skills Champion Award - One Team of Warriors

STEM Research Project Award - KoçVex

Judges Award - StarsTeam

 Gönderen: haber
1080 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar