Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

YÖK’TE “COĞRAFYACI” AKADEMİSYENLER İLE TOPLANTI

“Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sistemimize ilişkin gündemimizde yer alankonuları ilgili paydaşları YÖK’e davet ederek görüşmeye devam edilmektedir.

Bu kapsamda son olarak Sosyal Bilimler alanında önem verdiğimiz bir alanolan “Coğrafya”nın üniversitelerimizdeki mevcut durumunu ele almak üzerecoğrafyacı akademisyenlerle YÖK’te bir araya gelindi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ınbaşkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK Yürütme Kurulu Üyelerininyanı sıra ilgili Rektörler, Dekanlar, Bölüm Başkanları ve Türk CoğrafyaKurumu Başkanı katıldı.

YÖK Başkanı Saraç’ın açılış konuşmasının ardından Türk Coğrafya KurumuBaşkanı Doç. Dr. T. Ahmet Ertek bir sunum gerçekleştirerek YÖK tarafındanprogram isimlerindeki karışıklığa son vermek amacıyla yapılan yenidendüzenlenmeye ilişkin kamuoyunun değerlendirmesine açılan taslak çalışmayadair coğrafya özelinde önerilerde bulundu.

Sunumun ardından toplantıya katılan ilgili Rektörler, Dekanlar ve BölümBaşkanları söz alarak soru, görüş ve önerilerini YÖK Başkanı Saraç’a bizzatiletme fırsatı buldu.

Toplantıya katılan katılımcılar kendi alanlarına yönelik YÖK’te, BaşkanSaraç’ın başkanlığında böyle bir toplantının düzenlenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.


 Gönderen: haber
1647 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar