Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması Serbest Proje Kategorisinde Finale Kalan Okullarımız

Sivrihisar İlçesi Fahri Keskin Fen Lisesi öğrencileri ile Tepebaşı İlçesi Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bu yıl 14.sü düzenlenen Göbeklitepe Temalı Uluslararası MEB Robot Yarışması Serbest Proje Kategorisi Finaline katılmaya hak kazandılar.

Fahri Keskin Fen Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Alper Mete ve Beden Eğitimi Dersi Öğretmeni Bekir Özdemir danışmanlığında Çağrı Coğuplugil ve Evren Çalışkan'ın yoğun bir şekilde çalışarak; kadın/erkek futbolcuların bireysel antrenman yapabilmeleri için hazırladıkları interaktif futbol antrenman sistemi projesi GO-PASS, Şanlıurfa'da düzenlenecek olan finallerde yarışacak. Ayrıca öğrencilerimiz Şanlıurfa GAP Spor Salonunda yapılacak olan yarışmada Tasarla-Çalıştır kategorisinde de "FAHKESFEN26" adlı robotla yarışacaklar.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ise "FIND IT" adlı projeleri ile ilimizi temsil edecekler.

Projelerde katkısı olan okullarımızın yöneticilerini, danışman öğretmenlerimizi, azimli öğrencilerimizi ve değerli velilerimizi tebrik ediyor, finallerde başarılar diliyoruz.Gönderen: haber
1448 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar