Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Eğitim

"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi"

İnönü ilçesi İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Makine ve Tasarım Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Bilişim Teknolojileri alanlarındaki imkânlarla "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" Projesi kapsamında ilçe halkının traktörlerinin, tarım aletlerinin ve bilgisayarlarının bakım ve onarımlarını ücretsiz yapmaya devam ediyor.

Projenin amaçlarına uygun olarak yaptıkları çalışmalarla; velilerin eğitim-öğretim ortamına katılımlarını sağlıyor, onlara eğitimin bir parçası olduklarını hissettirecek ortamlar hazırlıyor ve maddi güçlük çeken ailelerin araçlarının kış bakımlarını veya basit motor bakımlarını velilerin kendi çocuklarıyla birlikte yaparak okul-veli bağlarının güçlenmesine katkı sağlıyorlar.

Bu kapsamda okulumuz velilerinden Ahmet TEKE için Sap-Saman Kırma Makinesi yapan Makine Teknolojisi Öğretmeni Talat AKSU ve öğrencisi Gökhan TEKE, piyasada yaklaşık 4750 TL'ye satılan makineyi 1400 liraya mal etti.

Malzeme ve parça temininin Ahmet TEKE, imalatının Makine Teknolojisi Öğretmeni Talat AKSU ve Gökhan TEKE tarafından yapıldığı projede emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 Gönderen: haberler
4348 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar