Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Ekoloji

Orman Bölge Müdürlüğü TRT Canlı Yayınındaydı

​11.11.2019 günü yapılacak olan Geleceğe Nefes fidan dikim kampanyasıyla ilgili olarak TRT Haber kanalı Eskişehir Orman Fidanlığından canlı yayın yaptı. 06.11.2019 günü 15.00 haber bülteninin arkasından yayına giren programda, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel açıklamalarda bulundu. Sayın Temel, kampanyanın detayları, 11.11 hazırlıkları, fidanların dikim noktalarına sevkiyatı gibi konularda bilgi verdi. Program akşam haberlerinde de tekrarlandı.

Eskişehir'den 'Geleceğe Nefes Ol' projesine büyük destek

"Geleceğe Nefes Ol" projesi kapsamında 11 milyon fidanın dikileceği 11 Kasım öncesi fidanlıklarda hummalı çalışma var. Eskişehir'deki Türkiye'nin en büyük fidanlığından kampanya için 1 milyon fidan çevre illere gönderilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığının "Geleceğe Nefes Ol" ismiyle başlattığı kampanyada, 11 milyon fidan 11 Kasım'da 81 ilde toprakla buluşacak.

Projeye ilgi oldukça yoğun.

Hedeflenen rakam 11 milyon, ancak şu ana kadar 12 milyon 500 bin kişi fidan sahiplendi.

Dev projeye Eskişehir'den 500 bin fidan

11 milyon fidanın toprakla buluşmasına sayılı günler kala fidanlıklardaki çalışmalar da yoğunlaştı. Eskişehir'deki Türkiye'nin en büyük fidanlığında şu ana kadar 500 bin fidan hazırlanarak çevre illere sevk edildi.

Eskişehir Orman Fidan Müdürlüğünde üretilen 1 milyon fidanın dev projeye katılması planlanıyor.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, "81 ilde olduğu gibi Eskişehir'de de çok yoğun bir şekilde fidan dikimi için hazırlıklar başlamış durumda. Yanan orman alanlarından okul bahçelerine, camilerden kamu kurumlarına, üniversite bahçelerine kadar birçok yerde, Eskişehir ilimizde 290 bin adet fidan için çukurlar kazıldı." dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2023 yılına kadar 7 milyar fidanı toprakla buluşturmayı planlıyor.

 Gönderen: haber
669 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar