Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Sağlık

112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına Yenileri Eklendi

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına yenileri eklendi.
Törenle hizmete giren istasyonların açılış programına; Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Harun Karacan, Metin Nurullah Sazak, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala ve davetliler katıldı.

Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde hayal edilemeyenlerin başarıldığına dikkat çeken Vali Çakacak, programın açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ben, İl Ambulans Servisine bağlı yeni istasyonların hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen bu törende bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Çünkü sağlıkta yapılan her yeni iş, gerçekten mutlu olunması gereken bir iştir. Geçmişe baktığımızda, Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde gerçekten hayal edilemeyenler başarıldı. Bugün Eskişehir'i ele aldığımızda Şehir Hastanesi ve Yunus Emre Devlet Hastanesi hizmete girdi. Bu sağlık kuruluşlarımızın yanında, Osmangazi Üniversite Hastanemiz ve özel hastanelerimiz Eskişehir’in bölgede bir sağlık üssü durumuna gelmesini sağladı. Sadece Eskişehir'e değil bütün bölgeye hizmet veren sağlık kuruluşlarımız, vatandaşımıza büyük bir hizmet sunuyor. İstediğimiz doktora muayene olabiliyoruz. İnternetten randevu alabiliyor, evde bakım hizmetlerinden faydalanabiliyoruz.  Acil Sağlık Hizmetlerine ihtiyaç duyduğumuzda ise 5 dakikada ambulansı bulunduğumuz yerde görüyoruz. Ben, bu hizmetlerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımıza ve tüm sağlık teşkilatı olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı arz etmek istiyorum."

Açılış töreninde konuşan İl Ambulans Servisi Başhekimi Görkem ise, "Eskişehir'de 2002 yılında 7 adet 112 istasyonu ile başlayan 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Tepebaşı-8, Odunpazarı-9, Odunpazarı-10 Mavi (Anne) ve Sivrihisar-3 numaralı istasyonlarımız ile 34 farklı noktadan hizmet veren kar paletli, 4X4, motosiklet, yoğun bakım, obez ve çok yataklı gibi özellikli modern ve genç 56 ambulanslık filo ile 500'ü aşkın personelle yılda 65 bin hastamıza hizmet vermektedir. Yeni dönemde planlarımız içerisinde, 2020 yılının ilk altı ayında Eskişehir merkezde 3, Sivirihisar ilçemizde 1 olmak üzere toplam 4 yeni istasyon ile şehrimizin önümüzdeki 5 yıl için 112 istasyon ihtiyacını gidermiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından; Tepebaşı-8, Odunpazarı-9, Odunpazarı-10 Mavi (Anne) ve Sivrihisar-3 numaralı istasyonlarının açılışı yapıldı. Ardından günün anısına hazırlanan özel pasta Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.Gönderen: haber
1734 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar