Eskişehir Medya

Kültür-Sanat

Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinden dönem sonu sergisi

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencileri Serbest Seramik Tasarım Dersi kapsamında mezuniyet projelerini sanatseverlerle buluşturdu. 13 Mayıs Pazartesi günü GSF Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, 4. sınıf öğrencisi Şafak Kerem Kızıltan'ın "Sansür" ile 4.Sınıf öğrencisi Elif Simay Işık'ın "Uzak Olmayan Diyarlar" kişisel sergileri yer aldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Kemal Uludağ öğrencilerin sergisi hakkında şunları söyledi: "Serbest Seramik Tasarım Dersi’ni seçen öğrenciler, kişisel sergilerini açarak mezun oluyorlar. Bugün beşinci sergiyle etkinliğimizi tamamlamış olacağız. Bu dersi alan öğrenciler, 2 sömestr boyunca grup ya da kavram seçiyorlar. Bunlar çerçevesinde sergi hazırlıkları yapıp en son afişi, kokteyli ve her şeyiyle bu süreci tamamlayarak mezun oluyorlar." Son 2 haftadır sürekli ders kapsamında öğrencilerin kişisel sergilerini takip ettiğini de dile getiren Uludağ, kişisel sergilerini açan öğrencileri tebrik etti.

Sergide eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunan Şafak Kerem Kızıltan kişisel sergisinde sansürü farklı açılardan ele aldığını ifade etti. Kızıltan ayrıca eserlerinde esinlendiklerini, okuduklarını ve etkilendiklerini üretmeye çalıştığını da belirtti. Elif Simay Işık ise kişisel sergisinin biraz manevi değeri olmasını istediğini belirterek, Anadolu Üniversitesi’ni ve bölümünü seçmesinden mezun olana kadarki hikayesini anlattığını paylaştı.

Sergi, öğrencilerin eserlerinin incelenmesinin ardından sona erdi.

 Gönderen: haber
1178 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar