Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Kültür-Sanat

Vitrindeki Eskişehir’i Fotoğraflarla Anlatıyorlar

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Eskişehir’in birbirinden güzel fotoğraflarını çeken İranlı fotoğraf sanatçısı Haadi Mousavi’nin “Bir Şehrin Hayatı-2” fotoğraf sergisi Espark AVM’de açıldı. Açılışta konuşan Başkan Büyükerşen Eskişehir’in güzelliğine güzellik katan fotoğrafları dolayısıyla Haadi Mousavi’ye teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen “Bir Şehrin Hayatı-2” fotoğraf sergisi Espark AVM’de Eskişehirli sanatseverlerle buluştu. Eskişehir’in güzelliklerini çektiği fotoğraflarla binlerce kişiye ulaştıran fotoğraf sanatçısı Haadi Mousavi, Eskişehir’de Başkan Büyükerşen önderliğinde gerçekleştirilen çalışmaların çok kıymetli olduğunu ifade etti. Kendisine destekleri dolayısıyla Başkan Büyükerşen’e teşekkür eden Mousavi, bundan sonra da çekeceği fotoğraflarla Eskişehir’i en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğini belirtti.

Sergi açılışı öncesi konuşan Başkan Büyükerşen ise Eskişehir’de hayata geçirdikleri çalışmaları fotoğraf sanatçılarının gözünden görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Büyükerşen “Sevgili Haadi’nin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Kendisinin çektiği fotoğraflar yeri geliyor bilboardlarımızı süslüyor, yeri geliyor internette karşımıza çıkıyor. Belediyemizin sosyal medya hesaplarında da fotoğraflarını sıklıkla arkadaşlarımız paylaşıyor. Fotoğraf çekmek bir tutku, ama Haadi gibi çektiği fotoğraflarla bir şehrin hayatını anlatmak hiç de kolay değil. Ben Eskişehir’e değer katan bu evladımızı başarılı çalışmaları dolayısıyla tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Tebrizli fotoğraf sanatçısı Haadi Mousavi’nin objektifine yansıyan Eskişehir fotoğraflarına vatandaşlar da büyük ilgi gösterirken, birçoğu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerin yer aldığı fotoğraflar 12 Kasım’a kadar Espark AVM’de sergilenmeye devam edecek.Gönderen: haber
725 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar