Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Kültür-Sanat

“Don Kişot’um Ben” büyük ilgi gördü

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından bilimsel araştırma projesi kapsamında düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’nin merakla beklenen oyunu “Don Kişot’um Ben”, 5 Kasım Salı günü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Kırmızı Salon'da sahnelendi.

Sahnedeki performans göz doldurdu

Emrah Eren’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanan oyunda; Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Yüsra Geyik, Dilşat Bozyiğit, Diren Polatoğulları, Enis Aybar, Tuğba Eskicioğlu, Ali Kemal Aydın ve Rifat Durmuş’un performansları göz doldurdu. Sanatseverlerden büyük ilgi gören oyunu izleyenler arasında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da yer aldı.

Ünlü yazar Cervantes’in ölümsüz romanı Don Kişot’tan uyarlanarak sergilenen oyunun konusu ise şöyle: Quijano, delirdiği için odasına kapatılmıştır. Bıraktıkları anda Don Kişot olup sevdiği kadını kurtarmak için İspanya’nın içerisine doğru yola çıkacaktır. Onu durduramayacağını anlayan ahali, yalnız gitmemesi için bir Sancho Panza bulmaya çalışır. Erkekler cesaretsiz çıkınca kasabanın en kısa kadınını erkeğe çevirerek Don Kişot’la beraber gönderirler ve macera başlar.

Kalan oyunları kaçırmayın!

Sanatseverleri tiyatroyla buluşturan Anadolu Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali’nde, seyircileri bekleyen diğer oyunlar ise;

Joseph K. - 7 Kasım Perşembe 20.30 – AKM Kırmızı Salon

Zengin Mutfağı – 8 Kasım Cuma 20.30 – AKM Kırmızı Salon

Kürk Mantolu Madonna – 9 Kasım Cumartesi 20.30 – AKM Kırmızı Salon.

 Gönderen: haber
660 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar