Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Kültür-Sanat

İnönü’de 4. Geleneksel Kızak Şenliği Keyfi

İnönü Belediyesi tarafından 4.’ncüsünü düzenlediğimiz Kızak Şenliğimizi ilçemiz ve ilçe dışından 7’den 70’e birçok vatandaşımızın katılımı ile gerçekleştirdik. Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT ve İlçe Kaymakamımız Sn. Burak ÇİMŞİR’in kızaklarla kayması ile başlayan şenliğimiz de; En Güzel Kardan Adam yarışması sergisi ve halk oylaması, halat çekme yarışları, kartopu hedef yarışması ve kartopu savaşı yapıldı.

En Güzel Kardan Adam Yarışması için gerçekleştirdiğimiz halk oylamasında 18 Kardan Adam arasından 150 oy alan Ahmet Can KORKMAZ ait kardan adam birinci, 32 oy alan Nazım TERLEMEZ ve Ahmet Can KORKMAZ’a ait kardan adam ikinci olurken 28 oyla Hakkı KALE’ye ait kardan adam da üçüncü oldu. Yarışma sonrası 1’nciye Gram Altın, ikinciye hediye çeki, üçüncüye de kızak hediye edildi.

Şenliğimizde, halat çekme ve kartopu hedef yarışmasın da başarılı olan miniklere Başkanımız tarafından hediyeler takdim edilmesi ve Belediye Başkanlığımız tarafından hazırlanan ikramların verilmesi ile devam edildi.

4.’ncüsünü düzenlediğimiz Geleneksel Kızak Şenliğimize katılan vatandaşlarımız çok keyifli bir atmosferde geçen etkinlikten dolayı Başkanımız Sn. Kadir BOZKURT’a teşekkürlerini dile getirdiler.Gönderen: haber
1096 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar