Eskişehir Medya

Ekonomi

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünden Tümsiad’a İade-i Ziyaret

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek binasında ağırladı.

Engiz, Türkiye de 15 yılda ağaçlandırma ve baraj konusun da çok güzel çalışmaların yapıldığını ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün ağaç dikme alışkanlığının artması için dağıtılan fidanların vatandaşlarda olumlu karşılandığı için Bölge Müdürü Temel'e teşekkür etti.4 sene önce Eskişehir Tümsiad'ın hatıra ormanı hakkında görüşmeler yapıldı.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel “Ülkemizin orman ve su kaynaklarının, tabii zenginliklerinin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanarak milletimizin menfaatine sunulması konusundaki faaliyetlerimizden ormanlar, bütün insanlığın ortak değeri olup torunlarımıza bırakacağımız müşterek mirasımızdır. Bakanlık olarak Dünyada orman varlığını arttıran nadir ülkelerden birisi olduk. Bölge Müdürü Temel Eskişehir’in orman varlığı, ormancılık çalışmaları, ağaçlandırılan sahalar, sivil toplum örgütleri ile ikili ilişkiler hakkında bilgi verdi.Gönderen: haber
922 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar