Eskişehir Medya

Ekonomi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Personellerine “Bağımlılıkla Mücadele” Eğitimi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personellere “Bağımlılık Yapan Maddelerin Arzıyla Mücadelede Farkındalık Eğitimi” düzenlendi.

07.05.2019 tarihinde İl Müdürlüğümüz Kütahya Yolu Hizmet Binasında düzenlenen eğitime İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine SEVER,  İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile çok sayıda personel katıldı.
İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

Hem birey hem toplum açısından maddi ve manevi kayıplara sebep olan uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artarak karmaşık, çok boyutlu ve giderek yaygınlaşan bir sorun haline geldiğini belirterek Uyuşturucu ile mücadelenin gelecek nesillerimizi kurtarmak açısından çok önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi.

İl Müdürlüğü personellerince de uyuşturucu ile mücadelede farkındalığın arttırılmasının sağlanması için eğitim düzenlendiğini belirten İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Çocuklarımızın geleceklerini korumak amacıyla yıl boyunca, sosyal içerikli bu tarz eğitimlerin düzenlenmeye devam edileceğini ifade etti.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli konu uzmanları tarafından madde bağımlığı, bağımlılık yapıcı maddeler, bağımlı kişinin özellikleri, sokak satıcılarının profilleri, narkotik maddelerin sokak adları, narkotik maddelerin ticaret ve tüketiminde kullanılan dil, şüpheli mekânlar, uyuşturucu ile mücadelede uygulanan yasal müeyyideler, uyuşturucu ile mücadelede hayata geçirilen ihbar mekanizmaları ve çözüm merkezleri konularında sunum yapılmasının ardından karşılıklı soru-cevap bölümüyle eğitim sona erdi.Gönderen: haber
1124 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar