Eskişehir Medya

Ekonomi

TARSİM: “ÇİFTÇİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN!”

Tarım  Sigortaları  Havuzu  (TARSİM),  14  Mayıs  Dünya  Çiftçiler  Günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Tarım,  bugün  tüm  dünyada  stratejik  sektörler  arasında  yerini  almaktadır.  Ülkemiz, AB’nin  1’inci,  dünyanın  ise  7’inci  büyük  tarımsal  ekonomisine  sahiptir.  30’dan  fazla ürünün üretiminde  Dünya’da ilk 5’te yer alarak, bin 700 farklı tarımsal ürünü, 199 ülkeye ihraç  etmektedir.  Bu  anlamda,  dünyada  söz  sahibi  olan  ve  küresel  ölçekte  rekabet edebilen, güçlü ülkelerden birisidir. Ayrıca tarım, üretim ve hizmet  sektörlerine girdi temin eden bir konumdadır.

Tarımsal  üretimdeki  fiziksel  zorluklara,  meteorolojik  hadiselere  ve  çeşitli  risklere rağmen,  üstün  gayret  göstererek  faaliyetlerini  sürdüren,  yaşamımıza  devam edebilmemiz  için  en  temel  ihtiyaçlarımızdan  biri  olan  gıdayı  bizlere  sunan çiftçilerimizin, yılda sadece bir gün değil, her gününde  yanındayız ve yanında olmayadevam edeceğiz.

Üreterek, emek vererek, ülkemize değer katan yürekli çiftçilerimize bu meşakkatli ve onurlu mesleği icra ettikleri için şükranlarımızı sunuyoruz.”Gönderen: haber
932 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar