Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Ekonomi

ESİAD, TÜRKİYE – AVRUPA GELECEK FORMU TOPLANTISINDA…

TÜSİAD tarafından Eskişehir’de düzenlenen, ‘’Türkiye-Avrupa Gelecek Forumu’’ toplantısı Otel Hilton Garden Inn’de gerçekleştirildi. Toplantıya ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bandırma, Başkan Yardımcısı M. Kenan Işık ve Avrupa’nın değişik ülkelerinden çok sayıda delegasyon üyesi katıldı.

Başkan Bandırma ve Başkan Yardımcısı Işık gelen katılımcılara Eskişehir ve ESİAD hakkında bilgiler verdi. Bununla birlikte Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılması, ülkemize ve Eskişehir’e yeni yatırımların gelmesiyle ilgili olarak sanayi, üniversite, sosyal ve kültürel yapılarını ilgilendiren konularda da bilgiler aktardı.

Başkan Aydın Bandırma ‘’Son yıllarda, Türkiye ve Avrupa arasındaki ilişkiler en zor dönemlerini geçiriyor. Kültürel, ekonomik ve kişisel bağların yoğunluğu, bu ilişkinin yerel, uluslararası ve ulus aşırı boyutları arasında bir ayrım yapmayı giderek daha da imkânsız hale getiriyor. Geleceğin liderlerinden oluşan disiplinler arası bir topluluk yaratmak amacıyla düzenlenen Türkiye-Avrupa Gelecek Forumu (TEFF) toplantıları ülkemiz ve şehrimiz için güzel adımlara vesile olacaktır.” dedi.
 
Toplantı; farklı düşüncelere, eğitim ve iş tecrübesine sahip bir çok katılımcıyı bir araya getirmiş, Eskişehir hakkında yeni ve önemli bilgiler edinmelerini sağlamıştır.

Program Delegasyon üyelerine düzenlenen Eskişehir gezisiyle son bulmuştur.Gönderen: haber
629 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar