Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Ekonomi

BAĞIMSIZ YAŞAM İÇİN İSTİHDAM: 140 BİN AVRO HİBE

Valilik, Anadolu Üniversitesi ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün engellilerin istihdamı için yaptığı ortak projesi ERASMUS+ programından 140 bin 318 avroluk hibe almaya hak kazandı

Türkiye Ulusal Ajansı ERASMUS+ Programı 2019 Yılı Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar teklif çağırısı döneminde Eskişehir Valiliği olarak Anadolu Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte başvurusunu gerçekleştirdiğimiz “Employment For Independent Life” Bağımsız Yaşam İçin İstihdam isimli projemiz 140.318,00 Avroluk (874.000 TL) hibe almaya hak kazanmıştır.

Proje ile zihin yetersizliği olan bireylerin istihdamına yönelik Avrupa ülkeleri ile uyumlu bir istihdam modeli geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Zihin yetersizliği olan bireylerin istihdamında görev alan çalışanlar için İtalya, İspanya ve Avusturya’daki ortaklarımızla birlikte bir eğitim programı geliştirilecektir. Hazırlanan eğitim programı, zihin yetersizliği olan bireyler için bir istihdam uygulamasının nasıl olması gerektiği ortaya koyarak bir istihdam modeli önerecektir.

Proje kapsamında; İtalya, İspanya ve Avusturya’ya hareketlilikler gerçekleştirilecek, projenin açılış/kapanış sempozyumları alanda çalışan yerli ve yabancı davetlilerin katılımı ile Eskişehir’de yapılacaktır.

 Gönderen: haber
1671 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar