Eskişehir Medya

Politika

Nisan Bitmek Üzere Ama Projelerden SES YOK!

Yerel seçim sürecini geri bıraktık. Eskişehir kent merkezinde seçim sonuçları ile mevcut belediye başkanları görevlerine devam etme hakkını seçmenin kararı ile kazandılar. Dış ilçelerde ise bazı belediyelerde yönetimde değişim yaşandı.  Seçim sürecinde adayların birbirini aratmayan projeleri seçmenleri heyecanlandırdı. Seçmenin çoğunluğunun kararı ise mevcut başkanların projelerinden yanaydı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt çeşitli projeleri 5 yıl içinde yapacaklarını ifade ettiler. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise bir proje açıklaması yapmadı. Ancak seçim arifesinde başlayan özellikle Eskişehir trafiğini olumsuz yönde de etkilemeye devam eden Tramvay çalışmalarının bir an önce bitmesini bekliyor vatandaşlar.

Bunun yanında çok daha önce Ahmet Ataç tarafından yapılması için söz verilen Kızılinler Projesi bu seçimde tekrar vaat olarak vatandaşa sunuldu. Bunun yanında diğer projelerde vatandaşlar için umut verici projeler ancak bu projelerden hangisi önce başlanaca ne zaman hayata geçirilecek vatandaşlar heyecanla bekliyorlar..

Mevcut Sorunlar Konusunda Kısa Vadeli Bir Çözüm Yok

Eskişehirde uzun süredir devam eden üst yapı, alt yapı, trafik , toplu ulaşım gibi sıkıntılar konusunda ise mevcut başkanların belirli bir çözüm önerileri yok. O yüzden bu sıkıntılaın da kısa sürede bir çözüme ulaşması beklemeyen vatandaşlar. Seçim sırasında söz verilen çalışmaların hangisinin öncelikli olarak hayata geçirileceğini bekliyorlar.

Bunun yanında çeşitli söylentilere göre belediyelerde borç dengesi nedeniyle 2019 içinde bu projelere başlamasının zor olduğu iddiaları da konuşuluyor.

Ahmet Ataç'ın 5 yıl içinde hayata geçireceği ifade ettiği projeler

 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un önümüzdeki 5 yıl içinde hayata geçireceği ifade ettiği projeler

 Gönderen: haber
5099 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar