Eskişehir Medya
Eskişehir Emlak Eskişehir Apartlar

Politika

SİZLER ÇOK DEĞERLİSİNİZ

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını döneminde AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay vatandaşların tedbirli olmasını ve kurallara uymasını istedi.

Prof. Günay “Sizin her biriniz bizim için çok değerlisiniz. Bu geçici dönemde hep birlikte uyarıları dinleyelim, kurallara uyalım. Bazı vatandaşlarımızın dışarı çıkma mecburiyeti yok. Bu vatandaşlarımızın uyarılara uymayıp, gereksiz yere dışarıya çıkılması durumunda farkında olmadan virüse maruz kalabilir, bunu en sevdiklerinize ve yüzlerce kişiye bulaştırabilirsiniz. Sevdiklerinizin hastalanmalarına, hatta ölümlerine yol açabilirsiniz. Vakit gönlümüzce gezme değil, evde kalma, tedbirli olma zamanıdır. Çıkmak zorunda olan ve çalışan vatandaşlarımız için de hayatlarını kolaylaştırmamız lazım. Bu dönemde bizler için çeşitli sektörlerde çalışanların risklerini azaltmamız bir vatandaşlık sorumluluğumuz. Çıkmak zorunda kaldığımızda sosyal mesafeyi korumalı, virüsün yayılma hızını, dolayısıyla yol açtığı tehdidi düşürmek hepimizin görevi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Bilim Kurulu ve Bakanlarımız ilk günden tüm önlemleri en ciddi şekilde aldılar. Ancak şimdi sıra bizlerde, birey olarak önlemleri dikkate almazsak başarılı olamayız.”

TEKRAR NORMAL HAYATA DÖNECEĞİZ

Prof. Günay “Kurallara uyacağız, birlik ve beraberlik içinde bu salgını da atlatacağız. Milletimizin sağduyusuna ve desteğine güveniyoruz. Ne kadar uyarıları dikkate alır, gerekli tedbirleri alırsak, o kadar hızlı normal hayatımıza döneceğiz. Sizlere güveniyoruz. Çıkmak zorunda değilsen, ‘Evde Kal Eskişehir’im’”Gönderen: haber
3285 kez okundu

Advertisement

Öne Çıkan Başlıklar